psycholog

W OPEN MEDICALpsycholog

Trudności natury psychicznej i emocjonalnej zdarzają się zapewne cściej niż inne problemy zdrowotne. Dyskomfort fizyczny o wiele łatwiej jest zauważyć i sobie go uświadomić. Najczęściej nie mamy też oporów, aby zwrócić się z nim do specjalisty.
Przyznanie się przed sobą do przeżywania cierpienia psychicznego – które powoduje przecież ogrom ograniczeń - bywa o wiele trudniejsze, ale nie niemożliwe. Czasami sami dochodzimy do tego, że „z czymś sobie nie radzimy”, kiedy indziej – pomagają nam w tym bliscy.

Krakowskie centrum medyczne Open Medicaldzięki zróżnicowanej specjalizacji terapeutów z zespołu jest w stanie zapewnić wsparcie dzieciom, młodzieżyoraz osobom dorosłym.Nasz psycholog Krakówpozostaje do dyspozycji wszystkich, którzy szukają dobrej pomocy psychologicznej.  Zależnie od rodzaju i głębokości problemu, zapraszamy na konsultacje psychologiczne. Po pierwszych kilku spotkaniach, pacjent i specjalista wspólnie podejmują decyzję, jaka ścieżka będzie najlepsza. Osoby chcące poprawić funkcjonowanie swojego związku zapraszamy na terapię par.

 

 

 

psycholog


Osoby borykające się z ograniczeniami fizycznymi – bólem, przewlekłą chorobą, niepełnosprawnością – oraz ich bliscy znajdują się w sytuacji, która wywołuje wyjątkowe napięcie  psychiczne i emocjonalne. Często pociąga to za sobą trudności w budowaniu relacji z otoczeniem lub bywa powodem konfliktów. Stan taki nie sprzyja wyjściu z choroby, a koło psychofizycznego cierpienia zamyka się i napędza. Dlatego psychologowie Open Medical są szczególnie nastawieni na profesjonalne wsparcie osób trafiających do nas z przyczyn medycznych, a także ich rodzin. Otwarcie się na zrozumienie własnych odczuć i reakcji, doświadczanych w sytuacji kryzysowej, zawsze przynosi ulgę. Może poprawić relacje z innymi, a nawet pomóc odzyskać pełnię sił.
 

W Open Medical specjalizujemy się w pomocy psychologicznej dla pacjentów onkologicznych.
Istnieje możliwość skorzystania z niej w formie terapii grupowej, indywidualnej lub środowiskowej (psycholog dojeżdża do domu pacjenta). Terapia dla osób chorych onkologicznie jest prowadzona w nurcie psychologii poznawczo-behawioralnej.

Więcej na temat poszczególnych zajęć oraz opisy nurtów znajdziecie Państwo w zakładkach powyżej.